Bránite konzervatívne hodnoty a katolícku náuku? Kedysi vám nadávali do tmárov, dnes ste – fašista… - Christianitas

Bránite konzervatívne hodnoty a katolícku náuku? Kedysi vám nadávali do tmárov, dnes ste – fašista…

Mária Magotsová
9. augusta 2022
  Spoločnosť  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Bola som svedkom situácie, kedy jeden môj mladý, progresívny sused vynadal druhému, staršiemu a konzervatívnemu, a obvinil ho z toho, že je fašista. A viete prečo? Pretože ten druhý sused je presvedčený, že manželstvo je zväzkom muža a ženy a že homosexuálom by nemalo byť dovolené adoptovať si deti. A to je, prosím pekne, v dnešnej dobe znakom toho, že ste fašisti. Pretože veď tieto hodnoty dnes podporujú „kuffovci“ a „tarabovci“ a to sú predsa – fašisti… Tak to predsa čítame v tzv. „mienkotvornej“ tlači. Alebo nie?

Záber z 3. ročníka Národného pochodu za život. Bratislava, 22. septembra 2019.
FOTO TASR – Michal Svítok

Môj sused, ktorý takto škaredo vynadal inému susedovi je, samozrejme, homosexuál. Nikdy sa tým netajil a nikto ho za to nikdy neprenasledoval, ani nebil. V našom dome sme totiž slušní ľudia. Ale keď sme so susedmi sedeli v parku, kde sa hrali deti a on pri nás venčil psa, povedal nám, že v tejto republike chýba jedna zásadná vec a to – svadby a adopcie homosexuálov. Inak vraj nebudeme nikdy dostatočne proeurópski. Staršieho suseda, otca troch detí, hlboko veriaceho katolíka, to rozhorčilo a mladému susedovi povedal, že s jeho názorom nesúhlasí. To bolo všetko. Len vyjadril nesúhlas. A dostalo sa mu obvinenia, že je fašista. Odvtedy už v našom dome spoločné posedenia nerobíme. Ostal v nás pocit krivdy, pretože konzervatívneho suseda sme sa zastali viacerí a rozhodne si nemyslíme, že sme preto fašisti.

A takýchto situácií pribúda čoraz viac. Ak aktuálne nejdete s prúdom a s progresívnou propagandou, už sa vám nedostáva len obvinení z tmárstva a spiatočníctva, najnovšie ste – fašisti. Bez toho, aby sa ľudia a, samozrejme, aj progresívne médiá, zamysleli nad samotným zmyslom slova „fašista“, tak sa ním v súčasnosti oháňame napravo-naľavo a prisudzujeme tento „titul“ všetkým, ktorí zastávajú tradičné, prorodinné hodnoty. Ak by som bola sama, čo si to všimla, mohli by ste ma obviniť z neobjektívnosti. Ale nie je to tak. Už si to všimol aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, Milan Krajniak, známy tiež ako „Posledný križiak“.

Konzervatívny kresťan = fašista?

Milan Krajniak, súdiac podľa jeho vyjadrení na sociálnej sieti, si už servítku pred ústa nedáva a na adresu liberálov, progresívcov a ich „červených“ denníkov a médií poriadne vypenil.

Odpovedzte mi na jednu otázku: Je maďarský Jobbik fašistický? A to vám nevadilo, že táto antisemitská fašistická strana bola pred pár mesiacmi súčasťou protiorbánovskej koalície? Nie, nevadilo. Práve naopak. Vy, slovenskí progresívci, liberáli aj červené denníky N, SME a Aktuality, ste túto koalíciu do nohy podporovali. Vrátane fašistického Jobbiku. Konzervatívny Orbán vám smrdel viac ako regulérni antisemitskí fašisti. Prečo ste vtedy nekričali, že slušný politik sa nemôže nikdy spájať s fašistami? Prečo ste vtedy nekričali, že s fašistami sa nerokuje? Prečo ste vtedy nekričali, že maďarskí eko-bio-raw liberáli a progresívci chcú hneď za našimi južnými hranicami zostaviť s fašistami vládu? Lebo ste pokrytci. Antifašisti ste iba vtedy, keď sa vám to hodí,“ trefne poukázal Krajniak na situáciu, ktorá, myslím, neplatí len u nás doma, na Slovensku.

Zdroj: snímka obrazovky z fb Milana Krajniaka

Minister ďalej obvinil progresívcov, že veľmi dobre vedia o tom, aká je tu situácia a vedia tiež, že v Maďarsku, ani na Slovensku žiaden fašizmus nehrozí. Prekáža im totiž niekto úplne iný.

Politici, ktorí odmietajú vaše eko-bio-raw liberálno progresívne videnie sveta. Politici, ktorí chránia rodinu, ktorí chránia štýl života, na ktorý sme zvyknutí. Vadia vám politici, ktorí chránia našu kultúru, ktorá vyrástla na kresťanských základoch. Vadia vám prorodinní konzervatívci. A kresťanskí prorodinní konzervatívci vám vadia úplne najviac… A tak ste zo dňa na deň vyrobili fašistov z Kuffovcov, ktorých by do Jobbiku podľa mňa ani nevzali, pre ich nedostatočnú radikálnosť. Doteraz boli Kuffovci pre vás bigotní alebo stredovekí, dnes už sú podľa vás fašisti. Do fašistov nadávate aj nám všetkým, ktorí sa považujeme za prorodinných kresťanských konzervatívcov. Vy, eko-bio-raw progresívci robíte presne to, čo robili 40 rokov vaši ideoví bratia – totalitní komunisti. Konzervatívny kresťan = fašista,“ pripomenul minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Pomenoval to veľmi jasne. Veď napokon, už to bolo aj zreteľné.

Všetci predsa vieme, kto je fašista

Spomínate si na kauzu, ktorú sme riešili v januári? Z fašizmu vtedy obvinili zriaďovateľov betlehema v Prešove, ktorí si dovolili namietať, že rodičia s deťmi sa neúctivo správali k vystavenému betlehemu.

Betlehem bol požehnaný aj kňazom, mnohí ľudia sa k nemu chodia modliť a niektorí rodičia majú z toho ihrisko pre deti. Žiadna úcta k tomu, čo betlehem predstavuje a aký odkaz nesie,“ krútil vtedy hlavou riaditeľ miestneho múzea, Marek Duchoň, pre regionálny portál presov.dnes24.sk s tým, že keď ľudí napomenuli, nadávali im, že sú fašisti… Si konzervatívny kresťan, brániš posvätné veci, (požehnané kňazom – ako v prípade prešovského betlehema) a veríš pravdám katolíckej viery a náuky? Tak skôr či neskôr očakávaj obvinenia z fašizmu, pretože…, ale veď to Krajniak vysvetlil, nebudem to opakovať.

Avšak v tom okamihu, keď som sa v tomto článku išla rozhorčiť aj ja nad tým, ako nás kvôli podpore prorodinných hodnôt chcú takto nepekne zaškatuľkovať, spomenula som si na debatu, ktorú sme už dávnejšie mali v našom spoločenstve, a na jej vysvetlenie sa vynikajúco hodí jedna historka, ktorú sme opísali v tomto článku aj na portáli Christianitas.sk.

Z národného pochodu za samostatné Slovensko 14. marca 2015 v Bratislave. Na snímke polícia uzavrela antifašistov na Mickiewiczovej ulici.
FOTO TASR – Michal Svítok

Náhodní návštevníci frontovej línie počas I. svetovej vojny šokovane hľadeli na starých vojakov sediacich na pňoch, ako si zapaľujú fajky. Okolo nich padali a vybuchovali granáty. Na otázku prečo sa nekryjú, fatalisticky odpovedali, že to nemá význam – stratíte tým kopu času a nakoniec vás to aj tak trafí…“

Budeme strácať čas tým, aby sme vysvetľovali stále dokola, kto je a kto nie je fašista? Som si istá, že už dieťa na základnej škole je o pojme fašizmus dostatočne informované a som si úplne istá aj tým, že mnohí môžu ministra Krajniaka podozrievať z toho, že si chce len prihrievať polievočku pred voľbami, ktoré možno nemusia byť až tak ďaleko. Jedno však musíme uznať. Povedal pravdu. Upozornil na to, že s nadávkami do fašistov to už u nás nie je celkom v poriadku a dosť sa to už preháňa. Konečne sa ozval aspoň niekto.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku