Bolívia: Feministické bojovníčky za potraty zaútočili na ženy brániace katedrálu - Christianitas

Bolívia: Feministické bojovníčky za potraty zaútočili na ženy brániace katedrálu


1. decembra 2021
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V minulom týždni sa konali v bolívijskom meste La Paz agresívne demonštrácie feministiek, podporujúcich liberalizáciu umelých potratov. Tie prerástli až do násilností a útokov proti sakrálnym objektom a proti ženám, ktoré sa ich snažili chrániť. Stalo sa tak, paradoxne, práve pri príležitosti sekulárneho sviatku Dňa boja proti násiliu páchanému na ženách.

25. novembra vo večerných hodinách sa dav demonštrujúcich feministiek presunul pred katedrálu Santa Cruz de la Sierra, pred ktorou stála skupina katolíckych žien v sprievode mužov, odhodlaných chrániť katedrálu pred agresiou feministiek. Protestujúce ženy, po tom ako sa brániace ženy začali modliť ruženec, vykrikovali heslá obhajujúce umelé potraty a vyzývajúce na odluku Cirkvi od štátu.

Keďže im bolo zrejmé, že ľudia zhromaždení pred katedrálou sú ochotní ju brániť, rozhodli sa zaútočiť najprv na nich. Začali na obrancov vylievať červenú farbu, ktorá mala zrejme symbolizovať krv týraných žien, hádzať fľaše a ďalšie predmety, a nakoniec došlo aj na fekálie. Jednu z ochrankýň katedrály feministky brutálne zbili.

Podozrivý bol fakt, že katedrálu nechránili poriadkové sily. Reprezentanti miestnej arcidiecézy vyjadrili znepokojenie nad „neprítomnosťou orgánov činných v trestnom konaní, ktoré by čelili konfrontácii, chránili bezpečnosť ľudí a bránili historické, kultúrne a náboženské dedičstvo nášho mesta.“

Arcidiecéza Santa Cruz de la Sierra vydala komuniké, v ktorom sa okrem iného uvádza: „Je úžasné, že samozvaní ochrancovia žien sami páchajú násilie na ženách.“ Zároveň tieto násilnosti zásadne odsúdila.

Prosíme autorov týchto excesov, aby načúvali Pánovmu volaniu, pracovali pre mier a život, a nepodnecovali nenávisť a násilie.“

Feministky v priebehu niekoľkých dní demonštrovali na rôznych miestach Bolívie aj v ďalších štátoch Latinskej Ameriky. Tieto demonštrácie boli sprevádzané ničením verejných aj súkromných budov, ako aj útokmi na kostoly. Neznámi páchatelia nastražili dokonca pred vchodom do budovy Bolívijskej biskupskej konferencie výbušné zariadenie. Osobu, ktorá ho kládla ráno o 4:30 hod. pred budovu, nahrali videokamery. Výbuch, ktorý nastal o malú chvíľu, poškodil schod aj vstupné dvere do budovy a len zázrakom nezranil žiadneho človeka.

Už 31. októbra skupina feministiek vandalsky poškodila vchod do katedrály Santa Cruz de la Sierra v čase, keď arcibiskup Sergio Gualberti slúžil svätú omšu.

BM

Prijať postihnuté dieťa? Odstrániť ho, alebo mu dať šancu žiť? Je správne zabiť nenarodené dieťa?

„… ako by sme vyhodnotili, ak by niekto živému psovi poodtrhával postupne všetky štyri končatiny a nakoniec ho zabil a vyhodil do odpadu? … Umelý potrat je brutálna vražda nevinného, sme si toho vedomí? Ak v civilizovanej spoločnosti môže niekto legálne zabiť nových nevinných ľudských jedincov, potom takáto spoločnosť prestáva byť civilizovanou  a jej zákony prestávajú byť dobrými. Je najvyšší čas to napraviť … „

viac v knihe, ktorú si môžete zakúpiť na tomto linku https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

Zdroje: KAI, fides.org, CNA, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!