Black Lives Matter nezlučiteľné s kresťanstvom -

Black Lives Matter nezlučiteľné s kresťanstvom

Mikuláš Hučko
22. júna 2020
  História  

Minneapolis je mesto v štáte Minnesota, kde bol zabitý George Floyd, a ktorým sa prehnali protesty, demonštrácie spojené s rabovaním, ničením a podpaľovaním. Časti mesta sú v troskách, mnohé obchody a budovy pokryté preglejkou s nastriekanými nápismi prosiacimi výtržníkov, aby neničili rodinné firmy. V niektoré oblastiach mesta ešte tlie oheň.  Nejedno americké veľkomesto je na tom podobne.

Starí ľudia, ktorí prežili celý život v Spojených štátoch, hovoria, že ešte nič podobné nezažili. Bolo to čosi, čo v modernej dobe nemá obdobu. Malá skupina vysoko agresívnych emocionálne nabitých aktivistov ovládla americkú kultúru a núti krajinu, aby sa jej podrobila. Občania bielej pleti masovo kľakajú na zem, bozkajú topánky občanom čiernej pleti a odprosujú ich za svoj rasizmus, za svoje „belošské privilégiá“.

Suvisiaci článok

Pouličné kádrovanie sôch

Všetko sa udialo tak rýchlo a s takou brutálnosťou, že nikto sa proti tomu nepostavil na odpor. Američania sú zmätení, dokonca šokovaní. Boja sa otvoriť ústa, pretože nevedia, či názor, ktorý dnes vyslovia – nech bude akokoľvek rozumný a logický – nebude o pár dní označený za rasistický a oni prídu o prácu, či budú im bojkotovať ich firmu, ba dokonca či sa nestanú terčom vyhrážok, slovných či fyzických útokov. Pretože aj o tom je dnešná Amerika.

Keď v Minneapolise pred zhruba tromi týždňami vypukli nepokoje, demonštranti prišli s nekompromisnou požiadavkou: Mesto musí zastaviť financovanie polície! Prvá vec, ktorá každému napadne, že to predsa nemôžu myslieť vážne. Ale oni to mysleli smrteľne vážne a starostovi mesta Jacobovi Freyovi priamo povedali, že musí zrušiť mestskú políciu.

Starosta sa priamej odpovedi všemožne vyhýbal, krútil sa a vrtel, odchádzal od témy, predstieral empatiu, začal sa priznávať k rôznym svojim nedostatkom a hriechom. Snažil sa, snažil, ale márne. Aktivisti Black Lives Matter od neho chceli konkrétnu odpoveď: ÁNO či NIE?  Keď bojazlivým hlasom odpovedal, že nie je tomu naklonený, dav ho vypískal a on za piskotu a nadávok VYPADNI! musel pokorne odísť.  Všetko je zachytené na videozázname.

Ako sa vyjadril jeden komentátor, asi nijaký starosta veľkomesta ešte nebol v Spojených štátoch takto verejne ponížený. 

Logicky sa natíska myšlienka: Nemal starosta jasne a bez rozmýšľanie odpovedať: „Milí zlatí, ja nikam nejdem, toto mesto riadim JA a s takýmito nezmyslami na mňa nechoďte!“

Pochybujete o tom, žeby to dav nebol ocenil? Ľudia totiž vždycky obdivujú rozhodnosť, dokonca aj vtedy, keď nesúhlasia, ale toto Jacob Frey neurobil. Vyparil sa ako dieťa, ktoré prichytia pri čomsi nekalom.

Najveľavravnejšie však bolo, keď sa mu jedna aktivistka, s bohorovným sebavedomím, vyhrážala, že nebude zvolený v voľbách!

Čo to prezrádza?  To, že z Black Lives Matter sa stáva kľúčová politická sila. 

Podľa posledného prieskumu je dnes organizácia Black Lives Matter oveľa populárnejšia než prezident Spojených štátov.

Až 62 percent potenciálnych voličov má priaznivý názor na BLM, kým obľúbenosť Donalda Trumpa je 43 percentná. Takmer o 20 percentuálnych bodov nižšia.

Trump v tom však nie je sám. Black Lives Matter je populárnejšie aj ako Joe Biden, prezidentský kandidát Demokratickej strany, aj ako americké náboženské inštitúcie, populárnejšie než médiá, kongres aj celý Big Business.

Black Lives Matter je obľúbenejšie než demokrati i republikáni, dokonca populárnejšie než americká armáda. Je populárnejšie než pápež.

Aj keď servilné médiá obvykle označujú Black Lives Matter za aktivistickú skupinu či protestné hnutie, Black Lives Matter nie je skupina pochodujúcich osôb s transparentmi. Nie je to konvenčná politická lobby, ako napríklad najväčšia propotratová spoločnosť v USA Planned Parenthood. Black Lives Matter nevyvíja nátlak na Kongres, aby prijal niekoľko úzko vymedzených nových zákonov.

Jej členovia sú presvedčení, že dokážu pretvoriť krajinu a zatiaľ to vyzerá, že majú pravdu.

Pretože silu politického hnutia môžeme hodnotiť podľa toho, akí sú priamočiari sú jej členovia a sympatizanti o tom, čomu veria a v čo sú presvedčení. Silné osobnosti hovoria priamo a nahlas, čo si myslia. Za svoje presvedčenie sa nehanbia.  Sú si istí, že vyhrajú.

Nasledujúce video sa oplatí si pozrieť a keby človek ho nevidel, tak neuverí, do akých extrémov môže zájsť politická korektnosť, ako človek môže popierať sám seba a hovoriť nezmysly, len aby sa zapáčil ….

Na ňom predsedníčka Mestskej rady mesta Minneapolis, Lisa Benderová – beloška, tvrdí, že túžba žiť v bezpečí, túžba, aby náš domov neprepadli zlodeji kriminálnici, je v skutočnosti prejavom rasizmu.

Na otázku redaktorky: „Chápete, že zrušenie polície môže niektorých ľudí znervózňovať, napríklad keď sa niekto vláme do môjho domu o polnoci. Komu by som potom zavolala?“

Pani Lisa Benderová chladnokrvne odpovedá: „Ja toto počúvam často od mojich susedov a  viem, že tieto otázky prichádzajú z privilegovaného miesta, pretože pre tých z nás, v prospech ktorých je tento systém nastavený, myslím, že by sme sa mali pozrieť a predstaviť si, aké je to žiť v  realite, že keď zavoláme políciu, môže to byť viac na škodu (calling the police may mean more harms done)!“

„Haló, polícia! Ozbrojení chlapi sa vlámali do môjho domu!“

Polícia: „Zavri zobák, ty rasista!„

A zloží telefón.

Takto nejako si to predstavuje Lisa Benderová?

Volať políciu znamená teda rasizmus.

Ide o to, že mnoho politikov najmä Demokratickej strany už začína uvažovať v jej duchu.

Pred tromi týždňami aktivisti Black Lives Matter prišli s požiadavkou, aby mestá prestali financovať políciu. V pondelok sa mocné NYPD, najväčšie policajné oddelenie v New Yorku  – a najsofistikovanejšie policajné oddelenie na svete – uklonilo a pokorne oznámilo, že prepúšťa šesťsto ľudí, pretože to chce Black Lives Matter.

Skutočne treba odstrániť políciu?

Ešte pred mesiacom by nikomu zdravému také čosi ani len na um neprišlo, a dnes je z toho pomaly otázka základných ľudských práv!

Vyzerá to, že proti môžu byť len konzervatívni rasisti, bigotní zaslepenci, zlí ľudia!

Nuž, veci sa rýchlo menia. Žijeme v tekutej dobe. Čo platilo včera, dnes už neplatí. A čo platí dnes, celkom určite nebude platiť zajtra. Toto je taktika a prax progresívnej neomarxistickej ľavice. Všade. Na celom svete.

Treba však povedať pravdu:  Čo je to za organizáciu?

Black Lives Matter (BLM) je radikálne neomarxistické hnutie.  Založili ho v roku 2013 tri černošské feministky – lesbičky: Alicia Garza, Patrise Cullors a Opal Tometi, ktoré vzišli z maoistickej komunistickej organizácie Freedom Road Socialist Organization (FRSO). Z webových stránok FRSO je jasné, že pracuje na vytvorení komunistického systému v Amerike.  

Prvá zakladateľka  Alicia Garza zastávala vedúce pozície v organizáciách FRSO ako sú NDWA (National Domestic Workers Alliance), POWER (People Organized to Win Employment Rights), SOUL (School of Unity and Liberation) a RTTC  (Right To The City Alliance). Opal Tometi sa pýši fotografiou, na ktorej je spolu s venezuelským komunistickým diktátorom Nicolasom Madurom, ktorý ju drží okolo pliec (dá sa vygoogliť). Patrise Cullorsová bojuje za zrušenie väzníc v Los Angeles a vyzýva, aby prívrženci Black Lives Matter „povstali“ a „všetko spálili“ v mestách po celej Amerike.

 A táto organizácia má podľa všetkého veľmi ambiciózne ciele:

Pracuje na pretvorení krajiny, ktorú chce potom ovládnuť. Z Black Lives Matter sa môže stať najsilnejšia politická strana v Spojených štátoch. Nikto to nehovorí nahlas, ale politici tomu dokonale rozumejú. Ak ničomu inému nerozumejú, určite rozumejú sile, ktorú hneď zacítia. A preto sa všetci pokorne zoraďujú, aby sa poklonili pred Black Lives Matter.

Násilné nepokoje sú o kontrole nad štátom a o moci.  Nepokoje v USA nikdy neboli „pokojnými protestmi“, ktoré boli „zneužité“ a nemajú nič spoločné s afroameričanom, ktorý tragicky zomrel v policajnej väzbe v Minneapolise. Im ho nie je ľúto. Naopak! Tešia sa, že majú zámienku pre rozpútavanie revolúcie. Nepokoje boli vždy inšpirované marxistami či už v spolupráci s americkým Moslimským bratstvom a s teroristickými skupinami ako je Hamas.

Podľa britského denníka Telegraph Black Lives Matter dostalo vyše sto miliónov dolárov najmä od Open Society Foundations, Ford Foundation and Borealis Philanthropy, ale ja od mnohých iných.

Amazon prisľúbil desať miliónov dolárov rôznym organizáciám vrátane Black Lives Matter. Bad Robot Productions, ktorý produkoval trháky ako Cloverfield, prisľúbil desať miliónov dolárov počas piatich rokov pre Black Lives Matter LA, medzi inými skupinami. Warner Music Group prisľúbilo sto miliónov dolárov „organizáciám sociálnej spravodlivosti na podporu hnutia Black Lives Matter“.

Bank of America prisľúbila miliardu dolárov pre „komunitné programy/malé podniky“ – kategóriu, ktorú Creative Invest Research Research ďalej nešpecifikuje. Podľa tlačovej správy Bank of America je však záväzkom banky na štyri roky podporovať komunity, aby „riešili hospodársku a rasovú nerovnosť urýchlenú globálnou pandémiou“, pričom sa zameriavajú na „ľudí a farebné spoločenstvá, ktoré pandémiou väčšmi utrpeli. “

Tucker Carlson upozorňuje, že Black Lives Matter je reálna sila: „Black Lives Matter neargumentuje zákonmi. Nesnaží sa vás o ničom presvedčiť. Black Lives Matter verí v silu. Zaplavuje ulice rozhnevanými ľuďmi, ktorí ničia, a ubližujú každému, kto sa im dostane do cesty. Keď niečo chcú, vezmú si to. Naštvite ich a podpália vám firmu. Nebudete vedieť s tým nič urobiť, v tom sú si istí.“

Útok na slobodu slova a na slobodu myslenia

Každý v Spojených štátoch vidí, že Black Lives Matter zmenilo pravidlá. A ich prvé nové pravidlo znie: Kritizovať Black Lives Matter je zakázané. Ak nebudete poslúchať, môžete byť prepustení z práce. A mnohým Američania už na to doplatili.

Riaditeľka Verejnej školy vo Windsore vo Vermonte bola prepustená z práce preto, lebo na svojej osobnej stránke Facebooku zverejnila nevinnú poznámku: „Aj keď chápem, že je naliehavé chrániť životy čiernych, čo s našou políciou? Iba preto, že nechodím so značkou BLM, neznamená, že som rasista.“ Jej nadriadenému sa to nepáčilo. Asi sa bál, že aj on by mohol mať kvôli tomu nepríjemnosti a iniciatívne tento citát označil za „jednoznačne rasistický“.

Vo Vancouveri  basketbalový tréner iba lajkol (!) tweet spochybňujúci Black Lives Matter s tým, že na KAŽDOM živote záleží, a bol prepustený.

Aj v slovenských novinách sa objavila správa o „rasistickom“ srbskom futbalistovi Aleksandarovi Kataiovi, hráčovi amerického mužstva L.A.Galaxy, ktorý bol nútený sa ospravedlniť a kajať za komentár svojej manželky (v srbčine!) na facebooku, ale aj tak mu to nepomohlo.  Fanúšikovia klubu začali okamžite volať po jeho prepustení a niekoľko z nich zhromaždilo pri soche Davida Beckhama pred štadiónom s transparentom, na ktorom bol nápis “Nechceme rasistov v našom klube” a preškrtnuté Kataiovo číslo 7. Takže jeho osud bol spečatený.

Black Lives Matter sa teda teší takmer úplnej imunite proti kritike. Pre americké politické hnutie je to čosi, čo nemá obdobu.

Čo ešte Black Lives Matter podporuje? Predovšetkým ideológiu LGBT. Požaduje zrušenie všetkých prisťahovaleckých obmedzení, je za prisťahovalectvo, za legalizáciu prostitúcie, za zničenie „jadrovej rodiny“. A požaduje reparácie na základe rasy, a to „vo forme zaručeného minimálneho príjmu pre všetkých černochov“, čo by zahŕňalo milióny afrických a karibských prisťahovalcov. Každý z týchto nových Američanov by mal mať, podľa BLM, zaručený ročný príjem od amerických daňových poplatníkov, ktorí by takto odčiňovali hriech – aký vlastne hriech? Že im dovolili prisťahovať sa?

Black Lives Matter to nevysvetľuje. Nikto sa ich na to nespýtal. Ak by sa na to niekto opýtal, vyhodili by ho z práce. Trest sa však nemusia obávať tí, ktorí rabujú a podpaľujú, aspoň nie v prípade, že sú Black Lives Matter.

V St. Louis bol každý zatknutý výtržník prepustený bez obvinenia. V New Yorku boli stovky výtržníkov a ničiteľov prepustené bez kaucie. Rovnako vo Washingtone, DC. Deje sa to takmer všade.

Fort Worth v Texase je jedno z mála veľkých amerických miest, ktoré vedie republikánsky starosta Betsy Price. 31. mája dav demonštrantov Black Lives Matter zablokoval most v centre mesta Fort Worth. Keď prišla polícia, aby ich rozptýlila, hádzali na ňu kamene. Traja policajti boli zranení.

Dav potom pokračoval v rabovaní a vandalskom pustošení obchodov. Za to boli zatknuté desiatky výtržníkov. O desať dní neskôr šéf mestskej polície Ed Kraus oznámil, že sťahuje žalobu na nich. a vydal vyhlásenie, podľa ktorého skutočnými zločincami počas nepokojov nie sú vzbúrenci, ale jeho vlastní policajní dôstojníci a dodal, že jeho oddelenie sa „zaviazalo kráčať cestou reforiem spolu s našou komunitou“. Kraus sa nikdy neobťažoval vysvetliť, čo presne jeho policajti urobili zle. Boli to policajti. To stačilo.

V ten istý deň vydal školský úrad vo Fort Worth vyhlásenie, v ktorom stálo: „Policajné praktiky sú hlboko zakorenené v belošskom supremacizme.“ Znova nikto nešpecifikoval, ktoré policajné praktiky odrážajú biely supremacizmus, ani čo toto obvinenie konkrétne znamená. Bolo to paušálne odsúdenie, ale zostalo visieť vo vzduchu.

Áno, na čiernych životoch záleží. Je to pravda a nijaký normálny človek nepochybuje, že je to tak, pretože to tak je. A je to pravda práve preto, že na každom živote záleží. Všetci sme ľudské bytosti, každý z nás. Máme duše. Farba pokožky nemá vplyv na morálnu hodnotu.

Až donedávna sa to považovalo za čosi samozrejmé a vysloviť to bolo považované za cnosť. Na všetkých životoch záleží rovnako. Všetci sme stvorení Bohom. Nakoniec všetci zomrieme. Toto nič nemôže zmeniť – ani bohatstvo, ani sláva, ani rasa. Každý život je presne taký cenný ako každý iný život.

Táto myšlienka tvorí základ našej kresťanskej viery. A predsa, zrazu vďaka Black Lives Matter toto už v Spojených štátoch neslobodno nahlas vysloviť. Tvrdenie o základnej rovnosti všetkých ľudí je v súčasnosti považované za prejav nenávisti (!). Za tieto slová môže byť človek prepustený z práce.

V súčasnosti sú čierne deti v Spojených štátoch potratené takmer štvornásobne ako biele deti. Ako hovorí čierna pro-liferka Angela Stanton-King, Planned Parenthood „je zabijakom afroameričanov číslo jeden“. 

David Clarke, černošský šerif v Milwaukee: „Keď počujem tieto veci, že na živote čiernych záleží, jediní ľudia, ktorí tomuto veria, sú americkí policajti, ktorí denne chodia do amerických ghett, aby zabránili ľuďom navzájom sa zabíjať.“ 

Má pravdu?

Bohužiaľ, má. Napriek tomu, že belosi tvoria 65 percent obyvateľstva, páchajú desať percent násilných trestných činov. Černosi tvoria trinásť percent populácie a čierni muži, ktorí majú leví podiel na násilných trestných činoch, iba 6 percent. Napriek tomu títo čierni muži zodpovedajú za takmer polovicu vrážd v krajine. A 93 percent černošských obetí je zavraždených černochmi, čiže černosi sa najviac zabíjajú medzi sebou!

Kresťania by nemali podporovať Black Lives Matter z mnohých dôvodov. Nám kresťanom musí byť jasné, že skutočným problémom je hriech, nie pokožka! Cieľom BLM však nie je odpustenie či zmierenie. Toto na svojich stránkach nikdy nespomínajú. Aj americkým čiernym kresťanom je jasné, že nie je možné iba hovoriť o hriechoch z minulosti a očakávať, že sa pohneme vpred, ak nemáme zámer odpustiť, ak nemáme zámer priznať si vlastné omyly a zlyhania na obidvoch stranách.

BLM nie je skupina, ktorá by mala záujem o skutočnú spravodlivosť, starosť o všetky životy a o skutočného zmierenie. Black Lives Matter je protievanjeliové a teda nezlučiteľné s kresťanskou vierou a podnecované iba postmodernou sociálnou spravodlivosťou. Organizácia Black Lives Matter nikdy nebude viesť komunity k mieru, harmónii a jednote.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Terapeutické účinky latinského jazyka (Prvá časť)

Pápež František v najnovšom rozhovore o tzv. popieračoch klímy: „Sú hlúpi…“ Ospravedlní sa podobne ako biskup, ktorý to isté povedal o Bidenovi?

Štyria nemeckí biskupi sa odmietajú zúčastniť Synodálneho výboru, lebo je nezlučiteľný so sviatostnou konštitúciou Cirkvi. Otázne je – dokedy?

Liz Yore pre Fatimu TV: „Som presvedčená, že on je nástroj globalistov“