Black Live Matter chce ničiť aj sochy Ježiša Krista


24. júna 2020
  Krátke správy - Cirkev  

Hnutie Black Live Matter, ktoré už niekoľko týždňov terorizuje verejný priestor v USA aj v Európe, okrem iných deštrukčných aktivít ničí aj historické sochy, ktoré nezodpovedajú jeho ľavicovým neomarxistickým predstavám.

Zdá sa, že vo svojom besnení sa nezastavia pred ničím. Jeden z najvýznamnejších predstaviteľov hnutia v USA, Shaun King, ktorý hral významnú úlohu vo volebnej kampani Bernieho Sandersa, ľavicového kandidáta na prezidenta USA, vyzval verejne v pondelok na zničenie a odstránenie všetkých sôch, obrazov a sklenených vitráží zobrazujúcich Pána Ježiša a svätých ako „ bielych Európanov“.

Suvisiaci článok

Pouličné kádrovanie sôch

Podľa Shauna Kinga sú tieto sochy a obrazy symbolmi „bielej nadvlády“. Na Twitteri ďalej burcoval: „V Biblii sa Ježišova rodina chcela skrývať. Hádajte, kam išli? Do Egypta! Nie do Dánska. Dole s nimi!“ Čím chcel zrejme naznačiť, že Pán Ježiš hľadal útočisko v Afrike (Egypt) pravlasti černochov. Trochu pozabudol na to, že vtedy bol Egypt súčasťou Rímskeho impéria a etnická skladba obyvateľstva bola odlišná od tej dnešnej.

Ľavicové a liberálne revolučné šialenstvo sa týmto vyhlásením a možno čoskoro aj praxou dostáva k svojej podstate: k nenávisti voči kresťanstvu ako ústrednej hnacej sile všetkých moderných revolúcií. Ako sme na Christianitas už písali, revolučná logika pracuje a núti revolúciu pokračovať dovtedy, kým sa nenaplnia jej ideové ciele. A k tomu teraz dochádza.

Kto by si však namýšľal, že na uprázdnený podstavec po soche „belošského“ Pána Ježiša, bude postavený „černošský“ variant, tak je veľmi naivný.

BM

Zdroj: Kath net