Biskup Strickland k povinnému očkovaniu: „Skôr mi budete musieť vziať život, než by ste ma prinútili urobiť niečo, čo je nemorálne!“ - Christianitas

Biskup Strickland k povinnému očkovaniu: „Skôr mi budete musieť vziať život, než by ste ma prinútili urobiť niečo, čo je nemorálne!“


15. októbra 2021
  Krátke správy

Už včera sme informovali o vojenskom arcibiskupovi T. Brogliovi, ktorý vydal oficiálne vyhlásenie, kde prízvukuje, že každý človek má právo odmietnuť vakcínu proti covidu na základe svojho náboženského presvedčenia (https://www.christianitas.sk/americky-vojensky-arcibiskup-kazdy-moze-odmietnut-vakcinu-proti-covidu-na-zaklade-svojho-nabozenskeho-presvedcenia/). Biskup Joseph Strickland z Texasu mal v miestnom katolíckom rádiu Virgin Most Powerful Radio ohľadom povinného očkovania ešte tvrdšie vyjadrenia, keď vyhlásil:

Nútiť niekoho, prikazovať vám, aby ste robili niečo, o čom viete, že je nemorálne – viete, pre to ľudia v minulosti zomierali. Možno sa opäť dostaneme do bodu, keď si ľudia budú musieť povedať: „Skôr mi budete musieť vziať život, než by ste ma prinútili urobiť niečo, o čom viem, že je morálne nezlučiteľné (s mojím náboženským presvedčením).“

Biskup vyzval „ľudí dobrej vôle“, aby vzdorovali nútenému povinnému očkovaniu týmito vakcínami a dodal: „Ak nemôžete niečo robiť na základe slobodnej vôle, potom ide o tyraniu.

Mons. Strickland sa proti vakcínam vyrobeným z/či testovaných s použitím bunkových línií z potratených detí vyjadril už aj v minulosti, keď prehlásil, že aj on sám ich považuje za nemorálne a potvrdil, že sa osobne nedal zaočkovať. Taktiež kritizoval nedostatočný tlak zo strany kresťanských a konzervatívnych inštitúcií na farmaceutické koncerny, aby prestali na vývoj a testovanie používať čokoľvek spojené so zabitím nenarodených detí.

Pri inej príležitosti biskup Strickland dokonca označil povinné očkovanie za niečo, čo je „v rozpore s katolíckou vierou“. Pri tejto príležitosti zacitoval z Katechizmu katolíckej Cirkvi, kde je jasne zadefinované, že slobodná vôľa je Božím darom. Rovnako, ako aj vojenský arcibiskup Broglio, aj texaský prelát prečítal ustanovenia z encykliky Pavla VI. Gaudium Et Spes, kde sa píše:

Len sloboda môže človeka priamo viesť k dobru… Ľudská dôstojnosť si vyžaduje konať v súlade s poznaním a slobodným výberom, ktoré sú… podnietené z vnútra.“

Na juhu USA, kde prezident Joe Biden nariadil „povinné očkovanie“ sa už ukazujú prvé problémy, ba možno by sa dalo hovoriť aj o znakoch „občianskej neposlušnosti“ – v miestnych aerolinkách nemá kto lietať. Časopis Forbes z 10. októbra uvádza:

Dva dni po tom, čo únia pilotov v Southwest Airlines požiadala federálneho sudcu, aby zastavil povinné očkovanie v spoločnosti, museli linky zrušiť 27 % všetkých letov plánovaných na nedeľu.

Jednotlivé aerolinky museli zrušiť od 2 % do 30 % svojich letov, čo v celkovom súčte tvorilo od soboty do pondelka asi 2400 letov.

MG

Zdroj: Chruch Militant, TAC, LA Times, titulný obrázok – vimeo.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!