Biskup Stolárik kňazom: Otvorte kostoly ľuďom na adorácie


16. októbra 2020
  Krátke správy - Cirkev

Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik vo svojom príhovore kňazom uviedol, že: „Teraz je čas skúšky i milosti. Znova sa ukáže zmýšľanie mnohých sŕdc (porov. Lk 2,35), a to aj našich kňazských. Buďme blízko Bohu a budeme blízko i ľuďom. Pamätajme, že mnohí ľudia môžu okrem strachu z pandémie – strachu o seba, o svojich blízkych, či ešte zdravých alebo už chorých, prežívať aj existenčné problémy. Buďme pri nich, a keď aj naše možnosti sú v mnohom ohľade ohraničené, buďme pre nich oporou – to môžeme vždy.”

Otec biskup Stolárik uviedol, že pandémia koronavírusu mení náš spôsob života, no aj tento čas možno dobre využiť. Nikto nevie, ako dlho bude tento stav trvať, „môžeme však prehĺbiť svoju dôveru k Bohu a aj prehodnotiť všeličo vo svojom živote“. Kňazov nabáda, aby boli svedkami viery a dôvery v Boha pre ľudí v týchto ťažkých dňoch.

Otec biskup Stolárik sa vyjadril aj k limitu šiestich osôb na Svätej omši. Nabáda kňazov, aby otvárali kostoly pre veriacich a umožnili im zúčastňovať sa celodenných adorácii, pri ktorých sa budú môcť ľudia striedať. V stanovených intervaloch poskytovať Sviatosť zmierenia. Čo sa týka odpustkov spojených so sviatkom Všechsvätých a dušičiek, stále sa čaká na odpoveď z Ríma, za akých podmienok bude možné získať plnomocné odpustky.

Otec biskup Stolárik nabáda, aby sa kňazi a veriaci aj ďalej modlili usilovne modlitbu posvätného ruženca s úmyslom za zastavenie nielen koronavírusu, ale „aj iných vírusov, ktoré zabíjajú dušu, modlili sa za chorých, lekárov a zdravotníkov a všetkých ľudí, aby sme vyšli z tejto skúšky duchovne posilnení“.

Na záver svojho príhovoru udelil otec biskup Stolárik požehnanie celej Rožňavskej diecéze.

BK


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!