Biskup Chautur o útoku na biskupa Haľka: „Novej ideológii treba vzdorovať!“ - Christianitas

Biskup Chautur o útoku na biskupa Haľka: „Novej ideológii treba vzdorovať!“


15. júla 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Keď pred časom upozorňoval na riziká ideológie LGBT, mnohí sa len zhovievavo usmievali. Teraz sa zistilo, že biskup Milan Chautur predpovedal správne, čo sa môže stať, ak nebudeme vzdorovať progresívnym trendom v spoločnosti. Ako sa vyjadril k útoku na biskupa Jozefa Haľka, ktorý musel na festivale Pohoda čeliť útoku opitej, liberálnej skupiny aktivistov LGBT?

Gréckokatolícky biskup Milan Chautur sa na sociálnej sieti na otázky veriacich ku kauze útoku komunity LGBT na biskupa Jozefa Haľka vyjadril takto:

Takéto útoky sa dajú len odsúdiť a sú veľkým varovaním pre kresťanskú komunitu do budúcna. Naznačujú totiž fakt silného sebavedomia novej ideológie, ktorá zasahuje všetky oblasti chápania človeka stvoreného – ako muža a ženy, a narúša chápanie morálnosti toho vzťahu, ktorý ustanovil Boh vo svojom stvoriteľskom zámere.“

Biskup pripomína, že existuje stará asketická zásada, ktorá hovorí, že „v začiatkoch treba vzdorovať, čo sa zdá, u mnohých ľudí dneška sa to premeškalo. Ak človek v začiatkoch nevzdoruje chorobe, je ťažké ju liečiť, keď sa choroba naplno rozvinie. Rovnako to platí o rozvinutí rozličných neblahých začiatkov pitia alkoholu, užívania drog a rozličných iných zlozvykov… Keď som pred rokmi upozorňoval na riziká novej gender ideológie, väčšinou sa reagovalo na to tým, že u nás sú ľudia ešte normálni a týka sa to iba západných krajín. Tu však platí stará zásada: čo vidíš na iných – to čakaj na sebe!“

Vladyka Milan Chautur dodáva, že práve preto dnes, keď sa do praxe dostávajú sebavedomé postoje tých, ktorí spoločnosť nebudujú, ale rozrušujú, treba zaujať jednoznačný postoj bez „diplomatického“ vykrúcania sa.

A k tomu treba počuť aj slová sv. apoštola Pavla: „Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach. Preto si vezmite Božiu výzbroj, aby ste mohli v deň zla odolať, všetko prekonať a obstáť!“ (Ef 6,12–13).

MM

Zdroj: Facebook Vladyka Milan odpovedá


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!