Bill a Melinda Gatesovci sa rozvádzajú po 27 rokoch manželského spolužitia


6. mája 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Bill Gates, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft a jeden z najbohatších mužov sveta, v pondelok na Twitteri uviedol, že sa s manželkou Melindou Gatesovou po 27 rokoch manželstva rozvádzajú.

„Po hlbokom premýšľaní a značnom úsilí napraviť náš vzťah sme sa rozhodli ukončiť naše manželstvo,“ uviedli obaja. „Za posledných 27 rokov sme vychovali tri neuveriteľné deti a vytvorili sme nadáciu, ktorá funguje po celom svete a umožňuje ľuďom viesť zdravý a produktívny život,“ stojí ďalej vo vyhlásení.

Ďalšie podrobnosti o rozchode neposkytli. Svoje vyhlásenie zverejnili na svojich účtoch na Twitteri .

„Naďalej sme presvedčení o význame tejto misie a v našej práci v nadácii budeme pokračovať, ale už neveríme, že môžeme spolu rásť ako manželská dvojica v ďalšej fáze nášho života,“ uviedol ešte Gates.

Sobáš uzavreli na Nový rok 1994. Melinda Gatesová krátko pracovala pre Microsoft a nakoniec sa stala generálnou riaditeľkou pre informačné produkty, ale zo spoločnosti napokon odišla v roku 1996.

Obaja založili Nadáciu Billa a Melindy Gatesovcov v roku 2000 a venovali desiatky miliárd dolárov.

Podľa časopisu Forbes je Bill Gates štvrtým najbohatším človekom na svete. Melinda Gatesová bola na piatom mieste v zozname najmocnejších žien sveta v roku 2020, tiež zostavenom časopisom Forbes.

Aj keď nie je vylúčené, že ich rozchod môže byť fingovaný z dôvodov, ktoré vedia len oni sami, predsa len rozvádzať sa vo veku, keď sa Bill pomaly blíži k sedemdesiatke, svedčí o plytkých hodnotách, aké vyznávajú, ktoré im šťastie určite nezaistia a ich prázdnota a zúfalstvo sa bude len ďalej prehlbovať, pokiaľ sa neobrátia k jedinému prameňu života, spásy, múdrosti a dobroty, ktorým je Ježiš Kristus.

MH

Zdroj: theepochtimes.com, zdroj titulného obrázka

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!