Biden si poplietol svoju funkciu – myslel si, že je viceprezident. A ďalšie trápnosti sú vo výhľade… - Christianitas

Biden si poplietol svoju funkciu – myslel si, že je viceprezident. A ďalšie trápnosti sú vo výhľade…


6. apríla 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Pokiaľ chceli americkí občania poskytnúť svetu bezodnú studnicu zábavy a nikdy nekončiacu sériu trápností v štýle „roztržitý starý pán“ z klasických hollywoodskych screwballových komédií, tak sa im to voľbou Joea Bidena určite podarilo. Ich prezident exceluje každý týždeň na internete a posúva hranice verejnej prezentácie politika až k spomienkam na rakúskeho cisára Ferdinanda Dobrotivého, ktorého pre jeho nespôsobilosť musel nakoniec nahradiť synovec, František Jozef I.

Najnovší príspevok Joea Bidena do pokladnice svetového politického humoru je včerajší trapas, ktorý sa odohral pri oslavách 12. výročia prijatia zákona o dostupnej zdravotnej starostlivosti, ktorá pokrokovo obsahuje aj umelé potraty. Na oslavách sa neprozreteľne zúčastnil aj bývalý prezident Barack Obama, netušiac, že jeho prítomnosť vyvolá zmätok v duši staršieho kolegu. V prejave sa totiž Biden predstavil: „Volám sa Joe Biden a som viceprezident Baracka Obamu.“

Na vysvetlenie treba dodať, že v rokoch 2009 až 2017 skutočne viceprezidentom Baracka Obamu bol, avšak súčasný dátum nenecháva nikoho na pochybách, že toto obdobie už máme za sebou. Nikoho, okrem starého pána, zrejme.

O tom, že by mohlo ísť u neho o trvalý posun, svedčí udalosť spred dvoch dní, ktorá sa udiala vo Wilmingtone počas slávnostného uvedenia novej ponorky do prevádzky. Noviny The New York Post uviedli, že tentokrát paradoxne označil za „viceprezidentku“ Obamovu manželku Michelle.

Nuž a podobnými lahôdkami Biden zásobuje novinárov pravidelne.

Minulý rok na samite skupiny G7 označil Borisa Johnsona za „prezidenta Juhoafrickej republiky“. Po tejto klauniáde sa reportéri snažili osloviť prezidenta, avšak manželka ho chytila za ruku a so slovami: „Poď, Joe“, ho odviedla. Neskôr si poplietol Sýriu s Líbyou, čo už primälo The New York Post k príspevku s názvom Bidenova hlúposť na samite G7 vyvolala smiech svetových lídrov.

Povesť mentálne nespôsobilého starca ho sprevádza ešte z čias predvolebnej kampane. Počas predvolebnej zastávky vo Filadelfii bol aktérom zvláštnej situácie. Chcel predstaviť svojho syna, ktorý zomrel v roku 2015 na rakovinu. „Toto je Beau, ktorého mnohí z vás pomohli zvoliť do delawareského senátu,“ povedal, pričom okolo ramien chytil svoju vnučku. Následne prejavil ochotu opraviť sa, keď dievča predstavil ako Natalie, jeho dcéru. Aj tak netrafil. Do popredia pozornosti tlačil jej sesternicu Finnegan.

Na inom mieste si zase splietol svoju manželku so svojou sestrou Valerie. Keď mu hlavou naznačovala, že tak to nie je, prišla chvíľa osvietenia: „Ach, nie, toto nie je moja sestra, ty si moja manželka.“

Na nedávnej návšteve Poľska neobratne naznačil americkým vojakom, že by mohli byť nasadení na Ukrajine: „Uvidíte to sami, až tam budete“, čo neskôr v panike museli dementovať zamestnanci Bieleho domu. Podobne ako výrok na adresu ruského prezidenta Putina: „Preboha, tento muž predsa nemôže zostať pri moci.“ Keď mu však reportér Fox News Peter Doocy otvorene vyčítal tieto prerieknutia a uviedol príklady, Biden odvetil: „Žiadny z tých príkladov sa nestal.“

Minulosť je, zdá sa, pre Bidena rovnaká záhada, ako pre nás ostatných budúcnosť.

BM

Zdroj: Life Site News, New York Post, Parlamentní listy, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!