Biden organizuje globálny samit o stave demokracie. Odmietol naň pozvať Maďarsko - Christianitas

Biden organizuje globálny samit o stave demokracie. Odmietol naň pozvať Maďarsko


8. decembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Joe Biden chystá na 9. až 11. december obrovskú akciu s názvom „Summit for Democracy“, na ktorú pozýva zástupcov zo 110 krajín sveta. Na samite sa má preberať stav demokracie vo svete a pozvánku naň nedostali viaceré režimy, videné z Washingtonu ako nedemokratické, ako napríklad Rusko, Čína, či Bielorusko. Z Európskej únie boli na samit pozvané všetky štáty… teda okrem Maďarska.

Minister zahraničných vecí Maďarska, Péter Szijjártó, už stihol tento krok nazvať „neúctivým“. Pre Financial Times uviedol:

Maďarsko-americké vzťahy boli na vrchole počas Trumpovho prezidentovania. Máme k bývalému prezidentovi veľkú úctu, rešpekt, ktorý je vzájomný. Každému zvolenému prezidentovi USA vzdávame rovnakú úctu, bez ohľadu na to, čo dostaneme na oplátku, ale je jasné, že tí, ktorí boli v priateľskom vzťahu s Donaldom Trumpom, neboli pozvaní.“

Uzra Zeyavová, predstaviteľka Ministerstva vnútra USA nevedela vysvetliť, prečo Maďarsko pozvané nebolo, kým napríklad Poľsko áno. Vyjadrila sa len, že „zámerom Ministerstva zahraničných vecí USA bolo zapojiť všetky krajiny, ktoré sa zaviazali podporovať tri hlavné ciele samitu: boj proti autoritárstvu, boj proti korupcii a presadzovanie dodržiavania ľudských práv doma aj v zahraničí.“ Pokračovala:

Spojené štáty pozývajú na samit regionálne rozmanité, dobre fungujúce a rozvíjajúce sa demokracie, ktoré majú záujem o vytvorenie spravodlivejšieho a mierovejšieho sveta.“

Americký novinár Matthew Tyrmand, ktorý pôsobí v strednej Európe, potvrdil, že vyobrazovanie Orbánovej vlády ako „fašistickej“ v západných médiách je „fake news“. „Bol som tam,“ poznamenal, „je to tá najslobodnejšia krajina v celej Európskej únii.

Známy konzervatívny mysliteľ Milo Yiannopoulos pre Church Militant uviedol:

Pán Orbán vidí americkú „demokraciu“ takú, aká v skutočnosti je. On a jeho krajania nebudú nariekať, že prídu o jeden z nekonečných, nezmyselných „samitov“ medzinárodného spoločenstva…

Maďarsko je jednou z mála krajín v Európe, ktorej vodcovia sú dostatočne odvážni a sústredení v Kristovi, aby urobili to, čo je pre jej obyvateľov správne. Aký mocný, aký hrdinský a aký večný sa tento národ dnes javí – a aká malá a pomstychtivá je v porovnaní s ním Amerika, keď takéto malicherné pomsty postihujú každého, kto sa odváži vzoprieť sa globalistickej ortodoxii.

Maďarsko síce nebolo pozvané na akciu do Washingtonu, no v týchto dňoch sa zúčastnilo iného zaujímavého samitu: vo Varšave sa stretli viacerí konzervatívni lídri európskych štátov – medzi inými Marine Le Penová, či Santiago Abascal zo španielskej strany Vox –, aby prediskutovali zladenie svojich politík na celoeurópskej úrovni.

Účastníci sa zaviazali „zastaviť znepokojujúcu myšlienku vytvorenia Európy riadenej samozvanou elitou“ a zastaviť „sociálne inžinierstvo zamerané na vytvorenie nového „európskeho národa“. Namiesto toho kladú dôraz na „ slobodné a rovnoprávne národné štáty“. „Chceme zmeniť politiku Bruselu,“ vyjadril sa Orbán pred samitom.

Maďarska sa zastal aj známy politik a komentátor Ron Paul, ktorý Bidenov samit označil za „vtip“. Uviedol:

Bidenovej administratíve sa nepáči, že Maďarsko odolalo masovej invázii utečencov z krajín a kultúr, ktoré sú maďarskej histórii absolútne cudzie. Bidenovi sa nepáči, že Maďari opakovane hlasovali za konzervatívnu vládu, ktorá otvorene vyznáva kresťanské hodnoty. Najviac však neznášajú, že keď Washington povie „skoč“ a Budapešť sa nie vždy pýta „ako vysoko?“

Treba však dodať, že americkí konzervatívni komentátori azda až nekriticky Maďarsko obdivujú. Je pravda, že Orbánova vláda sa zasadila o mnohé dobré veci zvlášť v obrane svojich hraníc a v boji proti ideológii LGBT, ale netreba tiež zabúdať na nový maďarský zákon, ktorý dáva obyvateľom 1 rok na to, aby sa dali zaočkovať. Ak tak neučinia, budú čeliť tvrdým postihom, či stratou zamestnania.

Na druhej strane, Bidenov diletantizmus, samozrejme, hovorí sám za seba.

MG

Zdroj: Church Militant, titulný obrázok – 1.bpp.blogspot.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!