Belgický expert: „Eliminovanie zelených radikálov je jediným východiskom zo súčasnej krízy“ - Christianitas

Belgický expert: „Eliminovanie zelených radikálov je jediným východiskom zo súčasnej krízy“


17. septembra 2022
  Krátke správy

Podľa Damiena Ernsta z Univerzity v Liege ekologická fixácia Nemcov na plyn, pričom zároveň zablokovali atóm a zlikvidovali uhoľnú energiu, viedla k „najhoršej kríze od druhej svetovej vojny“. Preto je podľa belgického profesora jediným východiskom z tejto situácie „definitívne odstránenie zelených radikálov zo všetkých rozhodovacích procesov“ týkajúcich sa energetickej politiky EÚ.

Ilustračná fotografia, zdroj: youtube.com

Zelený fundamentalizmus Nemecka priviedol Európu do hospodárskej krízy, ktorá nemá obdobu od druhej svetovej vojny, a pravdepodobne podnietil bojovné správanie Vladimíra Putina,“ tvrdí energetický expert a spresňuje, že energetická transformácia Nemecka (Energiewende) viedla k zvýšeniu závislosti Európy od ruského plynu.

Podľa odborníka, súdiac podľa účinkov, Berlín nielenže sám seba uvrhol do pasce závislosti od Kremľa, ale svojou váhou na pôde EÚ stiahol so sebou celú Úniu.

Nemci urobili dve kľúčové chyby, ktoré uvrhli EÚ do súčasnej krízy: zaujali negatívny postoj k jadrovej energii a podporili oslabenie jadrového priemyslu v celej EÚ; podnikli agresívne kroky voči priemyslu fosílnych palív v Európe – vrátane nátlaku na Poľsko, aby zatvorilo uhoľné bane a aby sa nevyužívali nové ložiská plynu v EÚ. Obe tieto skutočnosti zvýhodnili ruský plynárenský priemysel s dôsledkami, ktoré všetci poznáme,“ zdôrazňuje Ernst.

Podľa belgického profesora je jediným východiskom z tejto situácie „definitívne vyradenie zelených radikálov zo všetkých rozhodovacích procesov“ týkajúcich sa energetickej politiky EÚ.

Oni sú hlavnou príčinou súčasnej krízy, a ak ju chceme vyriešiť, musíme sa zamerať na jej základy. Ak sa nezbavíme ich vplyvu, nemáme šancu zlepšiť situáciu. Vidíme to v Nemecku a Belgicku, kde fundamentalistické zelené strany spoluvládnu a stále trvajú na odstavení jadrovej energie a bránia rozvoju zdrojov fosílnych palív v EÚ. Taktiež blokujú reformy trhov s elektrickou energiou, ktoré by zabránili tomu, aby OZE a jadrový priemysel dosahovali obscénne zisky z doteraz zaznamenaných vysokých cien elektrickej energie“ – uzatvára Ernst.

MH

Zdroj: tysol.pl, ilustračné foto – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku