Babičku z Anglicka zatkli za modlitbu blízko potratovej kliniky - Christianitas

Babičku z Anglicka zatkli za modlitbu blízko potratovej kliniky


1. augusta 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

76-ročná Rosa Lalorová dostala pokutu za to, že sa modlila v blízkosti potratovej kliniky. Žena svoj trest napadla na súde a spor vyhrala. Podľa jej právnika však táto pokuta predstavuje veľmi znepokojivý trend v spoločnosti.

Pani Lalorová z Liverpoolu v Anglicku opísala, že pokuta sa jej ušla vo februári 2021, kedy sa jej policajt pýtal, prečo je vonku. Odpovedala mu, že „chodí a modlí sa“. Policajt však povedal, že to nie je „rozumné vysvetlenie“, že v skutočnosti vlastne protestovala, pretože v jej blízkosti je potratová klinika, a preto starú dámu zatkol, zadržal a pokutoval. Na jej obranu sa postavili zdesení proliferi, právnici, aj bojovníci za ľudské práva.

Polícia napokon pripustila, že pani Rosa nemala byť zadržaná, pretože mala právo ticho sa modliť počas chôdze, a že jej činy nijako neodporovali nariadeniam úradov počas pandemických opatrení.

Právnik Jeremiah Igunnubole uviedol: „Sme nadšení, že dnes môžeme oslavovať víťazstvo Rosy, ale je veľmi poľutovaniahodné, že táto žena, ktorá dodržiava zákony, bola vystavená skľučujúcemu a zdĺhavému trestnému konaniu, nepochybne kvôli jej prolife postojom. Ide o znepokojivý trend v oblasti presadzovania práva…“ Igunnubole ďalej vyzval na „zvyšovanie kvalifikácie policajtov v celej krajine, aby sa zaistilo, že budú správne chápať právo na slobodu prejavu a náboženského vyznania, pokiaľ ide o verejný poriadok.“

Právnik dodal, že boj za spravodlivosť bol v tomto prípade dlhý a vyčerpávajúci, ale pokračoval v ňom preto, aby ukázal, že všetci majú právo modliť sa. Aj počas prechádzky na ulici.

MM

Zdroj: Catholic News Agency


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!