Argentína: Obhajca potratov členom Pápežskej akadémie sociálnych vied. Pro-life aktivista protestuje - Christianitas

Argentína: Obhajca potratov členom Pápežskej akadémie sociálnych vied. Pro-life aktivista protestuje


2. decembra 2021
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Argentínsky filozof, vedec a pro-life aktivista Juan Carlos Monedero Dopacio označil menovanie argentínskeho ministra hospodárstva Martína Maximiliana Guzmána za radového člena Pápežskej akadémie sociálnych vied ako „neférové“ a „nepochopiteľné“. Jeho krajan je podľa filozofa „otvoreným zástancom potratov a používa tzv. inkluzívny jazyk slúžiaci rodovej ideológii. Okrem toho nemá žiadnu vedeckú kvalifikáciu na vstup do akadémie,“ zdôraznil Monedero.

Rozhodnutie o vymenovaní ministra hospodárstva za člena Pápežskej akadémie pápežom Františkom, oznámila Tlačová kancelária Svätej stolice 27. novembra. Pápežská akadémia sociálnych vied, založená v roku 1994, má za úlohu okrem iného „Podporovať výskum a pokrok v spoločenských vedách, hlavne v ekonómii, sociológii, práve a politológii.“ Štatút tejto inštitúcie hovorí aj o tom, že katolíckej Cirkvi navrhuje „také prvky, ktoré môže využiť na rozvoj svojho sociálneho učenia“.

V rozhovore pre latinskoamerickú katolícku tlačovú agentúru ACI Prensa, 29. novembra, Juan Carlos Monedero Dopacio povedal, že „Guzmánovo vymenovanie je osudové, veľmi zlé, úplne nepochopiteľné a zlý príklad pre katolícku Cirkev v Argentíne, aj vo všeobecnosti.

Uviedol tiež, že Guzmán „sa stal známym svojím odporom voči katolíckym princípom: obhajoval legálne potraty, používa inkluzívny jazyk, chválil prezidenta Néstora Kirchnera, známeho svojím protikresťanským postojom, ktorý legalizoval manželstvá osôb rovnakého pohlavia, a ocenil ženské organizácie, ktoré klamú o argentínskej histórii, ako napríklad Plaza de Mayo Mothers.“

Vodkyňa tejto organizácie Hebe de Bonafiniová opakovane útočila na Cirkev, vrátane súčasného pápeža, keď bol arcibiskupom Buenos Aires (1997 – 2013). V roku 2008 spolu s niekoľkými ďalšími členmi tohto neformálneho združenia znesvätili katedrálu vo Varšave, keď protestovali proti nedostatku štátnych financií na bývanie. Vtedy vtrhli do chrámu s tým, že keďže sú dvere na záchodoch v zadnej miestnosti zatvorené, „musíme to urobiť tu, za oltárom“.

Monedero pripomenul, že niekoľko dní predtým, ako Senát schválil interrupciu v decembri 2020, Guzmán na Twitteri ubezpečil, že „legalizácia dobrovoľného ukončenia tehotenstva, podporovaná vládou a spoločným úsilím a ďalší boj za práva, je súčasťou cesty k náprave deformovaných nerovností.“ A v auguste 2018 sa tento nový člen Pápežskej akadémie zúčastnil v New Yorku na „demonštrácii vreckoviek“ za legalizáciu potratov.

Berúc toto všetko do úvahy vedec dôrazne vyhlásil, že „vymenovanie Guzmána za člena Pápežskej akadémie sociálnych vied je úplne nezlučiteľné s obhajobou katolíckeho učenia“.

Podľa Juana Carlosa Monedero Dopacia je Guzmán „spolupracovníkom a kľúčovou postavou protikresťanskej vlády“.

Nemôže predsa dať svoje sily do služieb vlády s aktívnou protikatolíckou politikou,“ ako je obhajovanie potratov a gender ideológie, „aj keď v niektorých sociálnych alebo ekonomických otázkach môžete súhlasiť.“ V závere svojho prejavu filozof pripomenul, že „existuje určitá hierarchia dobier: nadprirodzené a morálne nad ekonomickými; takže ak niekto hodnotí problém,“ ako je to v prípade Guzmána, bilancia „je negatívna.“

BM

Zdroj: KAI, PCH24, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!