Americkí biskupi so svojím návrhom na Twitteri pohoreli - Christianitas

Americkí biskupi so svojím návrhom na Twitteri pohoreli


21. januára 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Americká biskupská konferencia (USCCB) zverejnila výzvu súvisiacu so synodou o synodalite na Twitteri:

„Sedem postojov, ktoré si môžeme všetci osvojiť, keď budeme spoločne pokračovať na našej synodálnej ceste. Ktorý z nich vás najviac inšpiruje? Napíšte nám svoje komentáre.

Inovatívny prístup
Inkluzívnosť
Otvorenosť
Počúvanie
Sprevádzanie
Spolupatričnosť
Dialóg

Aké na to dostali odpovede?

Čo keby ste si osvojili tento postoj: „Kristus vylial svoju krv na kríži, aby vás spasil, preto sa zúčastnite s postojom pokánia, pokory, vďačnosti, radosti a uctievania. Nech sú vaše pery plné chvály pre vášho Spasiteľa Ježiša,odvetila hollywoodska herečka a pro-life aktivistka Patricia Heatonová.

Heatonovej tweet získal osemkrát viac „lajkov“ – 1600 oproti 200 – ako tweet USCCB.

Drahá biskupská konferencia: ak je cieľom počúvajúca Cirkev, úprimne dúfam, že počúvate toto: Váš tweet mal veľmi málo pozitívnych interakcií. Katolíci na Twitteri nevidia v tomto zozname nič inšpiratívne,napísal používateľ Twitteru Urban Hannon, ktorý sa označuje za študenta dogmatickej teológie na Angelicum STL.

„Túžime po niečom, pre čo sa oplatí žiť a umierať. Nikto sa nestane mučeníkom kvôli „inovatívnemu prístupu“.

„Vaše excelencie, tieto slová sú mdlé a irelevantné,“ reagoval Robert H. Woodman.

„Čo tak postoj pokánia? A čo tak snažiť sa prejavovať ovocie Ducha (Gal 5,22–23)?“ – opýtal sa Woodman. „Nasledoval som Krista do katolíckej Cirkvi. Chcem byť ako Kristus, nie ako pracovník personálneho oddelenia nejakej korporácie.“

„Našťastie Cirkev je viac ako vaše postoje. Som katolík aj napriek týmto somarinám,“ napísal ďalší.

„Je celá táto synoda riadená stážistami z oblasti ľudských zdrojov?“ napísal ďalší. „Nie sme spoločnosť Fortune 500, sme Kristovo telo.“

Patrícia napísala: Ja chcem Boha!

Ďalší si neodpustil poznámku: Pri všetkej úcte: keďže nie som v materskej škole, ani v oblasti ľudských zdrojov, žiadne z týchto voľne sa vznášajúcich slov bez kontextu nepovažujem za zvlášť inšpiratívne. Možno by sa na cestu, ktorá nás čaká, oplatilo priniesť slová ako „svätosť“, „vernosť“, „vytrvalosť“ atď.

Eucharistická adorácia. To je to, čo potrebujeme! Väčšina amerických katolíkov ani neverí v reálnu prítomnosť! Ako môžeme obracať duše tým, že oslabíme svoju vlastnú vieru? Táto stratégia je odsúdená na neúspech. Lavice na Západe sa budú naďalej vyprázdňovať. Boh nám pomáhaj.

Duše sú v nebezpečenstve pekelného ohňa a vy núkate takéto haraburdie zo 70. rokov?

Inkluzívnosť a otvorenosť sú v týchto súvislostiach zlé. Potrebujeme silných vodcov, ktorí nás skutočne vedú vo viere, aby sme nasledovali učenie Cirkvi, a nie nezmyselnú inklúziu tých, ktorí by nás odvádzali od Krista.

„To svedčí o skutočnom probléme v Cirkvi,“ napísal Matt Archbold z National Catholic Register. „Mnohí z nás ani nemajú pocit, že hovoria rovnakým jazykom ako naši cirkevní predstavitelia. Necítime sa vypočutí. Nemáme pocit, že nás počúvajú. A čo nám ponúkajú namiesto toho? Módne frázy, ktoré vytláčajú hlboké pravdy katolíckej viery.“

MH

Zdroj: tweeter.com, lifesitenews.com, titulný obrázok – maxpixel.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!