Americká vládna agentúra klamala o bezpečnosti tzv. vakcín proti Covidu-19 - Christianitas

Americká vládna agentúra klamala o bezpečnosti tzv. vakcín proti Covidu-19


16. septembra 2022
  Krátke správy

Americká vládna agentúra CDC, zriadená na prevenciu a monitorovanie chorôb, priznala, že v minulosti zverejnila nepravdivé informácie o bezpečnosti vakcín proti Covidu-19.

Riaditeľka Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Dr. Rochelle Walenskyová v pondelok v liste senátorovi Ronovi Johnsonovi prvýkrát verejne priznala, že agentúra poskytla nepravdivé informácie o sledovaní bezpečnosti tzv. vakcín.

Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Ako priznala, CDC v roku 2021 vôbec neanalyzovala niektoré typy hlásení o nežiaducich prejavoch, a to napriek predchádzajúcim ubezpečeniam, že s monitorovaním začne vo februári 2021.

CDC vykonalo analýzu PRR v období od 25. marca do 31. júla 2022“ – pripustila Walenskyová. Agentúra od začiatku minulého roka niekoľkokrát oznámila, že bude vykonávať analýzu nazvanú Proporcionálny pomer hlásenia (Proportional Reporting Ratio, PRR) na základe prípadov zaslaných do systému hlásenia nežiaducich udalostí spojených s vakcínami.

CDC však v júni tohto roku uviedlo, že PRR nevykonáva, a dodalo, že tento postup je „mimo pôsobnosti agentúry“.

Naopak, v júli Dr. John Su, pracovník CDC, v rozhovore pre webovú stránku The Epoch Times uviedol, že jeho zamestnávateľ začal vykonávať analýzy vo februári 2021 a „pokračuje v nich dodnes“. Len o niekoľko týždňov neskôr agentúra uviedla, že Su sa mýlil.

„CDC prevádzkovalo PRR od 25. marca do 31. júla 2022,“ – uviedol v auguste hovorca vládnej agentúry.

Dokument s dátumom 2. septembra, ktorý bol o štyri dni neskôr zaslaný senátorovi Ronovi Johnsonovi, dokazuje, že Walenskyová si je vedomá, že jej agentúra poskytla nepravdivé informácie, uvádza denník The Epoch Times.

V liste chýbalo akékoľvek zdôvodnenie, prečo CDC vykonalo PRR v určitom čase a v inom nie,“ povedal Walenskyovej Johnson, ktorý je členom senátneho podvýboru pre vyšetrovanie vnútornej bezpečnosti a vládnych záležitostí v mene Republikánskej strany.

Neposkytli ste tiež žiadne vysvetlenie, prečo je tvrdenie Dr. Su v úplnom rozpore s pôvodnou odpoveďou (CDC)…, ako aj s vašou odpoveďou zo 6. septembra 2022,“ dodal kongresman.

CDC a riaditeľka Walenskyová nereagovali na žiadosti o komentár. Ešte v auguste hovorca agentúry uviedol len toľko, že „žiadny zamestnanec CDC nikdy úmyselne neposkytol nepravdivé informácie“.

MH

Zdroj: TheEpochTimes.com, ilustračné foto – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku