Americká snemovňa reprezentantov schválila celonárodný propotratový zákon


28. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

To, že pre amerických demokratov sú potraty zlatým teľaťom, ktorého uctievajú až s náboženskou tvrdohlavosťou, potvrdzujú znova a znova. V piatok prijala americká dolná komora (Snemovňa reprezentantov) zákon, ktorý má garantovať „ženské právo na potrat“ po celých Spojených štátoch amerických, čím by mal dokonca anulovať nedávny texaský zákon výrazne obmedzujúci potraty od približne 6. týždňa tehotenstva.

Tento nešťastný demokratický zákon prešiel v pomere 218 proti 211 a má byť reakciou na texaský zákon a zákony ďalších republikánskych štátov, ktoré „obmedzujú potraty“. Azda to bude prekvapivé, ale USA dodnes nemali prijatý žiaden celonárodný potratový zákon. Potraty sa v krajine vykonávajú väčšinou len na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z roku 1973 známeho ako kauza „Roe verzus Wade“.

Demokrati sú však zdesení, žeby mohol byť tento „precedens“ zrušený, keďže po dlhých desaťročiach sa podarilo dostať na Najvyšší súd väčší počet konzervatívnych sudcov, ako tých liberálnych. Konzervatívci vedú v počte 6 ku 3, pričom počet sudcov je stanovený na deväť osôb. Sudcov menuje doživotne prezident a len Trumpovi samotnému sa „pošťastilo“ menovať až troch sudcov.

Najnovší demokratický zákon musí ešte prejsť hornou komorou – Senátom. Ak sa to podarí (demokrati v ňom majú tesnú väčšinu), tento propotratový legislatívny návrh sa stane tzv. federálnym zákonom „čo by veľmi sťažilo súdom, či jednotlivým štátommožnosť legálne obmedzovať prístup žien k potratom“.

Nový texaský zákon, ktorý už čelí súdnym žalobám, zakazuje potraty v prípade, keď už sa zistí, že „plodu“ (čiže dieťaťu) už bije srdiečko, čo sa deje zhruba v šiestom týždni – často ešte pred tým, ako žena spozná, že je vôbec tehotná. Zákon je platný od 1. septembra a umožňuje občanom podať žalobu proti komukoľvek, kto vykoná potrat, alebo ho podstúpi, a v prípade dokázania viny, bude mať dotyčný občan nárok najmenej na 10 000 dolárov.

Toto demokratickí upíri nemôžu nechať len tak. Jackie Speierová, demokratická poslankyňa pre stanicu MSNBC uviedla:

Uvidíme takú vzburu, akú sme nikdy doteraz nevideli, ak neodsúhlasíme tento zákon, ktorý bol teraz prijatý v Snemovni a vyzývam našich kolegov zo Senátu, aby tak učinili.“

Aj „katolícky“ prezident Joe Biden podporuje zákon z dielne vlastnej strany, kým texaský zákon nazval „bezprecedentným útokom na ženské reprodukčné práva v USA“. Jeho viceprezidentka Kamala Harrisová sa taktiež nenechala zahanbiť a vyzýva do boja:

Budeme stáť v jednom šíku a bojovať za ústavné práva žien, aby sme mohli rozhodovať o vlastných telách!“

Amerika si o ten Boží trest naozaj usilovne koleduje.

MG

Zdroj: Al Jazeera, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!