Ak prenasledovali mňa, budú prenasledovať aj vás. Strašný osud kresťanov v Severnej Kórei


10. novembra 2021
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšia správa organizácie Korea Future odhaľuje podrobnosti o tvrdom prenasledovaní kresťanov v Severnej Kórei. Za svoje náboženské praktiky dostávajú tresty odňatia slobody a sú vystavení násiliu a ponižovaniu. V rokoch 1997 až 2019 bolo 78 osôb „podozrivých z vyznávania náboženstva“ zbavených slobody. Prijatie evanjelia sa v komunistickej krajine považuje za politický zločin. Vo väzniciach sa veriaci nesmú modliť a zaobchádza sa s nimi veľmi kruto.

Správa o náboženskom prenasledovaní v Severnej Kórei, ktorú 27. októbra zverejnila organizácia Korea Future, opisuje hroznú situáciu kresťanov v krajine, kde vládne komunistická diktatúra. „Správa a sprievodná databáza dokazujú 167 prípadov porušenia ľudských práv voči 97 kresťanom v rokoch 1997 až 2019,“ komentuje Courtney Mars na stránke catholicnewsagency.com. Medzi nimi sú aj prípady uväznenia za vlastnenie Sv. písma. Väzni sú počas zadržiavania opakovane vystavení fyzickému a psychickému násiliu. V správe sa uvádzajú aj prípady zneužívania počas pobytu vo väzení. Aj tam platí prísny zákaz modlitby, ktorého porušenie hrozí ďalšími agresívnymi činmi, ktoré môžu vyústiť aj do mučeníckej smrti. Veriaci väzni sa snažia skryť pred zrakmi kamier, aby uctievali Boha.

Tvorcovia dokumentu spomínajú 34 ľudí, ktorí boli zatvorení vo väzniciach za vlastníctvo náboženských predmetov, 23 za praktizovanie viery počas pobytu v Číne a 21 v komunistickej krajine. Značná časť z nich sa s kresťanstvom stretla mimo Severnej Kórey, v „ríši stredu“. Tam sa začali zúčastňovať na ilegálnej liturgii, ktorú bohužiaľ odhalili čínske služby. V takýchto prípadoch mocenské orgány deportujú Kórejčanov späť do ich krajiny, kde kresťanov čaká strašný osud.

Prenasledovanie Kristových nasledovníkov je jedným z mnohých príkladov zločinov, ktoré sú pre komunistické orgány bežné. Ako uviedol novinár Katolíckej tlačovej agentúry, majú na svedomí zločiny proti ľudskosti vrátane zotročovania ľudí, úmyselného vyhladovania obyvateľstva, nútených potratov a mučenia. Na rozdiel od severného suseda sa kresťanstvu na juhu polostrova darí. Počet katolíkov v Južnej Kórei sa za posledných 20 rokov zvýšil o polovicu, uvádza Courtney Mares.

MH

Zdroj: korefuture.org, catholicnewsagency.com, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!