3 dôvody, pre ktoré Richardovi Dírerovi jeho gesto s dúhovou košeľou nevyšlo - Christianitas

3 dôvody, pre ktoré Richardovi Dírerovi jeho gesto s dúhovou košeľou nevyšlo

Mária Magotsová
14. júna 2022
  Spoločnosť  


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Počas nedeľnej televíznej debaty bolo v TA3 horúco. Alebo ako hovoria zlé jazyky – teplo. Moderátor Richard Dírer vytiahol na rozhovor s Györgyom Gyimesim polokošeľu s dúhovým golierom, spravil tzv. „coming out“ a opýtal sa poslanca, ktorý chce zakázať dúhové vlajky na štátnych budovách – čo mu vadí na gayoch. My sa však chceme opýtať niečo iné – o čo ide Richardovi Dírerovi? Pretože sú známe minimálne tri dôvody, pre ktoré mu jeho gesto vôbec neveríme.

Zdroj: youtube.com – snímka obrazovky (printscreen) z televíznej relácie V politike televízie TA3

Televízia TA3 do svojej relácie V politike pozvala poslancov Ladislava Kamenického, Györgya Gyimesiho, poslankyňu Janku Bittó Cigánikovú a debatu moderoval Richard Dírer. Ten si na záver pripravil zlatý klinec programu. Keďže Gyimesi predložil do parlamentu návrh o zákaze vyvesovať dúhovú vlajku na štátnych budovách, moderátor nečakane zaútočil.

Špeciálne kvôli Vám, pán Gyimesi, som si dal moje gay tričko. Aký máte s nami problém?“ opýtal sa „investigatívne“ a veci neznalých divákov poriadne zaskočil tým, že sa verejne priznal ku svojej orientácii. „Nemám s Vami žiaden problém, nikdy som ani nemal. Mám problém s tým, aby sa tieto vlajky a symboly vyvesovali na štátnych budovách,“ odpovedal mu pokojne Gyimesi.

Príležitosť však okamžite zacítila Cigániková, ktorá ju aj ihneď využila a nadhodila pár slov o tom, prečo sa ide zakázať „vlajka tolerancie“. Keďže ide o ženu, ktorá sa do parlamentu dostala vďaka vulgárnej fotke so spustenými nohavičkami, tak sme od nej veľa nečakali – a nesklamala nás ani tentoraz. Vyhlásila, že Gyimesi sa predsa gayov báť nemusí, aj keď je fešák… Vulgárne uvažovanie je skrátka Cigánikovej blízke, čo už narobíme…

Zdroj: youtube.com – snímka obrazovky (printscreen) z televíznej relácie V politike televízie TA3

Ale späť k dúhovej košeli. Tušíme, prečo to Dírer spravil a nepresvedčil nás o tom, že len bojoval za „práva“ svojej komunity.

Mediálne pokrytectvo

Dôsledky gesta s dúhovou košeľou boli totiž ľahko predvídateľné. Médiá aj liberálni poslanci sa začali predbiehať v tom, kto Dírera viac pochváli a hlasnejšie povie, aký je to frajer. Minimálne však zo strany médií ide o veľké pokrytectvo, pretože Richard Dírer sa svojou orientáciou netají už celé roky, ak nie aj desaťročie – a medzi jeho kolegami z novinárskej branže nejde o žiadnu novinku. Je to dobre známa vec.

Takže ospevovať ho teraz, aký je frajer a akú odvahu prejavil, je prinajmenšom pokrytecké. Odvážny by bol, keby svoj „coming out“ (verejné prihlásenie sa k niečomu, tu k homosexuálnej orientácii) spravil niekedy koncom 90-tych rokov. Ale ak dnes niekto vyhlási, že patrí k nejakej menšine, musíme sa s trochou podozrenia opýtať – a čo ti ide? Pretože to, či je alebo nie je moderátor Richard Dírer gay, na Slovensku naozaj nikoho nezaujíma.

O čo teda Richardovi Dírerovi ide?

Dôvod číslo jeden – mediálna pozornosť

Richard Dírer bol už v roku 2009 moderátorom a riaditeľom spravodajstva a publicistiky televízie TA3 a jeho mediálna kariéra bola na úplnom vrchole. Kým však do televízie neprišiel bývalý herec Michal Gučík a nedošlo k tomu, že Dírer v TA3 skončil a odvtedy sme o ňom vôbec nepočuli. Údajne sa venoval PR a komunikácii, ale naisto to nevieme, pretože okolo jeho osoby bolo dlho záhadné ticho. Až doteraz.

Po viac ako desiatich rokoch sa vrátil do televízie TA3 a musí naskočiť na vlnu, ktorú už majú obsadenú oveľa mladší (a aj pohľadnejší) televízni moderátori. Takže dobrý marketér by mu poradil, ako na to. Musíš zaujať. Tak, aby si ťa každý zapamätal. A ako zaujať lepšie, než dúhovou košeľou, populárnou „dúhovou témou“ a verejným priznaním, že som gay? Toto sa mu podarilo na jednotku. Zaujal, každý si pamätá, že sa vrátil do televízie a moderuje nejakú debatu a možno si ho nabudúce aj nejakí diváci pozrú.

Dôvod číslo dva – nárast fanúšikovskej základne

Televízny biznis je veľmi nevďačná oblasť na robenie kariéry. Dnes si hviezda a zajtra po tebe ani pes neštekne, pretože sa na scéne objaví niekto mladší, krajší, priebojnejší alebo niekto s vplyvným priateľom v pozadí a ty skončíš v relácii, ktorá sa vysiela niekedy v sobotu ráno. Ak sa ti však podarí získať poriadnu základňu fanúšikov, ktorí budú písať pod facebookové statusy tvojej televízie a tvojej relácie, aký si skvelý, aký si frajer a ako dobre ti to ide, o svoje miesto sa báť nemusíš.

Tento faktor môžeme sledovať u populárnych televíznych „rosničiek“. Čím viac sa vyzlečie, tým lepšia rosnička. O počasie tu, samozrejme, vôbec nejde.

Aj nárast fanúšikovskej základne sa Dírerovi podaril. Tlieska mu už napríklad celé Progresívne Slovensko, ktoré nás teraz bude pravidelne zásobovať prejavmi o tom, ako musíme mať takých skvelých novinárov viac.

Zdroj: youtube.com – snímka obrazovky (printscreen) z televíznej relácie V politike televízie TA3

Dôvod číslo tri – poistka do budúcnosti

Okrem Progresívneho Slovenska Dírerov trik s dúhovou košeľou mimoriadne potešil aj všetky dúhové iniciatívy. A viete, čo by sa stalo, keby teraz niekto chcel Dírera z jeho postu odvolať? Keby si azda niekedy v budúcnosti (hovoríme hypoteticky) napríklad svoju prácu nerobil dobre alebo podobne ako jeden jeho kolega šoféroval pod vplyvom alkoholu a spred kamery musel odísť? Už navždy by sme od dúhových iniciatív počúvali, že Dírer musel odísť preto, lebo je gay…

Nech by sa dialo čokoľvek, už to tu bude navždy a aktuálna LGBT propaganda bude poriadne nahlas kričať, že ak je niekto gay, tak ho z práce predsa nikto nikdy prepustiť nemôže. Pretože je utláčaný gay!

Bol to len obyčajný exhibicionizmus

Televízne divadlo s dúhovou košeľou, ktoré sme sledovali v priamom prenose na TA3, vo svojej podstate nebolo nič iné ako obyčajný exhibicionizmus. Ak sa pozriete do slovníka, tak význam tohto slova je poriadne tvrdý, ale trváme na tom, že v tomto prípade má svoj zmysel. Okázalo sa na verejnosti prezentovať svojou orientáciou, útočiť na ľudí, ktorí mi ublížiť vôbec nechcú a dávať najavo, aká som ja utláčaná menšina? To je presne to, čo vidíme na všetkých dúhových pochodoch hrdosti (my by sme však skôr povedali – pýchy) a čo by sme videli, keby snaha o vyvesovanie dúhových vlajok na štátnych budovách prešla.

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.

A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme vyšší zákon“.

Knihu je možné si objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!