27 nemeckých lekárov: neexistujú zdravotné dôvody pre zákaz prijímania do úst


22. septembra 2020
  Krátke správy - Cirkev

Skupina nemeckých lekárov zaslala Nemeckej biskupskej konferencii vyhlásenie, v ktorom uvádzajú, že: „Neexistujú žiadne zdravotné dôvody pre zákaz prijímania na jazyk.“

Dokument podpísali „lekári z rôznych regiónov a s rôznymi lekárskymi špecializáciami,“ ako uviedol pre Life Site News jeden zo signatárov. Iniciatíva, podľa jej hovorcu, ktorý si želá zostať v anonymite, vznikla preto: „lebo sme si v Nemecku mysleli, že po zrušení zákazu prijímania do úst v Rakúsku, stane sa tak v krátkom čase aj u nás. Ale keďže to tak nebolo ani po týždňoch, začali sme s touto iniciatívou.

V júni 21 rakúskych lekárov citovalo odborné stanovisko profesora Filippa Maria Bosciu, prezidenta Asociácie katolíckych lekárov v Taliansku, ktorý v máji uviedol, že: „prijímanie na jazyk je bezpečnejšie ako prijímanie do ruky.

Nemecké katolícke noviny Die Tagespost informovali o tejto iniciatíve prvý krát 17. septembra. Podľa nich sa lekári opierajú, okrem iného, aj o prácu virológa Miachaela Reggendorfa z Mníchova, ktorý pracuje v oblasti krízovej intervencie proti koronavírusom.

Lekári uvádzajú aj skutočnosť, že vo Švajčiarsku nebolo zakázané prijímanie do úst a nebol tam zaznamenaný žiaden prudký nárast infekcií. Lekári tvrdia, že podobne malé riziko, ohľadom prijímanie do úst, je aj pri meningokových infekciách a chrípke.

K signatárom sa pridali medzičasom ďalší lekári.

BM

Zdroj: LifeSiteNews