10 najznámejších amerických katolíckych biskupov propagujúcich homosexualitu

John Henry Westen
19. februára 2021
  Cirkev

Portál Life Site News, ktorý čelí čoraz väčšej „cenzúre lásky a tolerantnosti“ uverejnil článok Johna Henryho Westena s názvom „America’s top 10 homosexuality-promoting Catholic bishops“(https://www.lifesitenews.com/blogs/top-10-most-pro-lgbt-u.s-catholic-bishops) o čoraz silnejších pozíciach homosexuálnej lobby v americkej katolíckej Cirkvi, pričom situácia sa zhoršuje každý deň. (red.)

Pápež František sa chystá predniesť prejav na jednej z „katolíckych konferencií“ (Los Angeles Religious Education Congress) s pozitívnym vzťahom k LGBT komunite a americký prezident Joe Biden sa chváli svojím katolicizmom a skutočnosťou, že nikdy nechýba na svätej omši. Názory verných biskupov Cirkvi, ktorí vyčítajú vláde, že zavreli kostoly a nechali otvorené obchodné centrá sa neberú do úvahy, na rozdiel od názorov amerických biskupov propagujúcich homosexualitu.

Čo sa týka spomenutej Los Angeles Religious Education Congress, táto „konferencia“ je v paľbe kritiky zo strany normálnych katolíkov už niekoľko desaťročí – do povedomia katolíckej verejnosti sa dostala škandalóznou propagáciou homosexuality, zvláštnymi liturgickými praktikami a absolútnou svojvôľou.

Podujatie začína hneď po Popolcovej strede, 18. februára a bude trvať do 21. februára. Na „konferencii“ okrem iného vystúpi Robert McElroy, biskup zo San Diega, ktorý trvá na tom, aby bolo Joeovi Bidenovi udeľované Sväté prijímanie. Vystúpi tu aj jezuitský kňaz Gregory Boyle, ktorý otvorene propaguje homosexualitu, homosexuálne manželstvá a zasadzuje sa o to, aby kňazmi mohli byť aj ženy.

Je smutné, že pápež František poctí túto „konferenciu“ podporujúcu kacírstvo svojou prítomnosťou, čím jej dodá legitimitu. Musíme sa vrúcne modliť za obrátenie pápeža Františka.

Okrem toho pápež František stojí za kardinálom Josephom Tobinom, ktorý sa preslávil svojou podporou jezuitskej školy v Brebeuf v roku 2019. V kauze jezuitskej školy išlo o to, že Charles Thompson, arcibiskup z Indianopolisu prerušil spoluprácu s uvedenou školou krátko po tom, ako sa vedenie školy odmietlo riadiť jeho smernicou a obnovilo zmluvu s pedagógom podporujúcim manželstvá osôb rovnakého pohlavia. Arcibiskup Charles Thompson z Indianopolisu vyhlásil, že „škola už nemôže používať titul katolícka a arcibiskupstvo v Indianopolise ju už nebude označovať ako katolícku inštitúciu“. Vedenie jezuitskej školy sa však obrátilo na Vatikán a pápež František sa postavil na stranu vedenia školy. Pozastavil arcibiskupovo rozhodnutie a škola sa aj naďalej považuje za „katolícku“.

Momentálne celú kauzu v Indianopolise riadi spomínaný kardinál Joseph Tobin, ktorý má za sebou dlhú podporu normalizácie homosexuality v katolíckej Cirkvi. Máme hádať ako rozhodne Tobin v tomto prípade? Kto je už unavený zo zmätkov, zbabelosti a pokrytectva pastierov americkej katolíckej Cirkvi, by si mal určite prečítať aj rozhovor s Jamesom Altmannom, ktorý sa vyjadril k mnohým kontroverzným problémom súčasnej americkej katolíckej Cirkvi, vrátane problému, či by mala katolícka Cirkev súhlasiť s povolením podávania svätého prijímania americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, podporovateľovi potratov.

Mimochodom, viac ako 40 000 ľudí sa podpísalo pod petíciu LifeSite, ktorá vyzýva amerických biskupov, aby odmietli sväté prijímanie pre Joea Bidena. Určite je potrebné podporiť túto petíciu, ktorá sa dá nájsť na LifePetitions.com. Takisto je potrebné, aby ste zavolali svojmu biskupovi, prípadne mu poslali list alebo email a požiadali ho, aby konal v súvislosti s potratovým škandálom v Cirkvi, ktorý prezentuje osoba Joea Bidena. Je vskutku šokujúce, že „Bidenov katolicizmus“ sa objavuje v správach každý deň. Biden v rozhovore pre magazín People uviedol, že jeho viera je pre neho bezpečným miestom, nikdy nevynecháva svätú omšu a modlitba mu dodáva nádej. K čomu? Aby mal dostatok síl v podpore politiky presadzovania potratov v USA?

Napriek vnútornej rozpoltenosti vysokého amerického katolíckeho kléru však existujú biskupi, ktorí verne stoja na pozíciach katolíckej Cirkvi. Joseph F. Naumann, arcibiskup z Kansas City v exkluzívnom rozhovore pre Life Site News uviedol, že: „Biskupi USA majú povinnosť konať v prípade prezidenta krajiny, ktorý sa identifikuje ako oddaný katolík a pritom presadzuje podporu potratov, čo je v rozpore s učením katolíckej Cirkvi.

„Skutočnosť, že prezident Biden sa neoprávnene vydáva za oddaného katolíka, pričom rozširuje legalizáciu potratov v USA, dokonca k tomu používa aj financie daňových poplatníkov, predstavuje výzvu pre skutočných katolíkov. Modlime sa a postime za Joea Bidena, aby prestal dezinformovať ľudí v súvislostí s katolíckym učením, prestal pošliapavať právo na život od počatia!“ – uviedol arcibiskup Joseph F. Naumann z Kansas City.

Arcibiskup Joseph F. Naumann z Kansas City okrem toho uviedol, že ak katolík vo verejnom živote pokračuje vo svojich škandalóznych činoch, treba kvôli jeho duchovnému blahu a ochrane veriacich pred morálnym zväzkom zasiahnuť. Joe Biden nemá mať účasť na Svätom prijímaní.

Vo svete existujú aj ďalší odvážni biskupi, ktorí sa neboja hovoriť pravdu do tváre mocných.

Peruánsky arcibiskup Javier Del Río Alba obvinil vládu svojej krajiny z toho, že zatvára kostoly, pričom nákupné centrá môžu ostať otvorené. „Nariadili úplné zatvorenie chrámov a bohoslužobných centier takmer v celom Peru,“ uviedol. „Zatiaľ čo na rovnakých miestach môžu svoju činnosť vykonávať banky, nákupné centrá a dokonca aj reštaurácie s kapacitou až 50 percent.

Arcibiskup znovu zdôraznil dôležitosť osobnej účasti na sviatostiach a uviedol, že je „veľmi znepokojujúce, že naši vodcovia neuznávajú túto životne dôležitú potrebu väčšiny Peruáncov.“ Žiadna vláda nemôže ľuďom diktovať náboženské praktiky. V otvorenom liste zverejnenom v máji 2020 katolícke duchovenstvo vedené bývalým pápežským nunciom arcibiskupom Carlom Maria Viganòm a troma kardinálmi Gerhardom Müllerom, Josephom Zenom a Janisom Pujatsom pripomínalo politikom na celom svete, že „štát nemá právo zasahovať, z akýchkoľvek dôvodov, do zvrchovanosti cirkvi.“ Biskupi uviedli, že: „Cirkev si uplatňuje právo rozhodovať autonómne o slávení sv. omše a sviatostí, rovnako ako si vyžaduje absolútnu autonómiu vo veciach, ktoré patria do jej bezprostrednej jurisdikcie, ako sú liturgické normy a spôsoby vysluhovania sviatostí.

Na záver svojho článku John Henry Westen uverejnil zoznam 10 biskupov, ktorí počas pontifikátu Jána Pavla II. a Benedikta XVI. skrývali svoje liberálne a modernistické názory. Počas pontifikátu pápeža Františka už tieto svoje názory skrývať nemusia a otvorene sa hlásia napríklad k podpore homosexuality a potratov.

Kardinál Blase Cupich, arcidiecéza v Chicago, Illinois

Kardinál Blase Cupich ocenil pro-LGBT jezuitského kňaza Jamesa Martina a potrestal vo svojej arcidiecéze kňaza, ktorý spálil dúhovú vlajku LGBT. Kardinál Blase Cupich podporuje homosexuálne páry a je presvedčený, že môžu prijímať Sväté prijímanie.

Kardinál Wilton Gregory, Washington D.C.

Kardinál Wilton Gregory povolil, aby Svätyňa Nepoškvrneného počatia (Atlanta, Georgia) pôsobila ako centrum pre LGBT agendu. Podporuje Jamesa Martina, Pride Parade, určil prohomosexuálneho kňaza, ktorý sa špeciálne venuje problémom homosexuálnych veriacich.

Kardinál Joseph Tobin, arcidiecéza v Newarku, New Jersey

Kardinál Tobin podporuje LGBT celebritu jezuitu Jamesa Martina, ktorý označuje učenie Cirkvi o homosexualite za „nešťastné“ a „zraňujúce“ a privítal homosexuálov v katedrálnej bazilike v Newarku ako súčasť púte LGBT, kde boli katolíci „ženatí s manželmi rovnakého pohlavia“ pozvaní k účasti na svätom prijímaní.

Arcibiskup John C. Wester, arcidiecéza v Santa Fe, New Mexico

Arcibiskup Wester minulý rok vystúpil na konferencii o katolíckej pastoračnej službe LGBTQ, na ktorej sa zúčastnila disidentská mníška sestra Jeannine Gramicková, S.L. z hnutia New Ways, pro-LGBT skupiny zatiaľ odsúdenej Vatikánom a Konferenciou katolíckych biskupov USA. Vyjadril tiež uznanie ľuďom v službe LGBTQ.

Biskup Robert McElroy, eparchia v San Diegu, Kalifornia

Biskup McElroy uviedol, že označovanie homosexuálnych činov ako „vnútorne neusporiadaných“, ako ich popisuje Katechizmus, je „veľmi deštruktívny jazyk, ktorý si myslím, že by sme pastoračne nemali používať“. Pochválil tiež farnosť, ktorá propaguje omše s dúhovou vlajkou LGBT. Povolil tiež službu pre dospievajúcich, ktorú vedie homosexuálne orientovaný kňaz.

Biskup John Stowe, diecéza v Lexingtone, Kentucky

Biskup John Stowe propagoval homosexualitu v cirkvi a minulý rok vystúpil na konferencii o katolíckej pastoračnej službe LGBTQ. Predtým sa tiež zúčastnil konferencie podporujúcej LGBT, na ktorej uviedol, že morálka je o „dôstojnosti“, nie o „pravidlách“. Konferencie sa zúčastnil aj napriek tomu, že skupina organizujúca konferenciu bola odsúdená Vatikánom a konferenciou biskupov USA.

Biskup Steven Biegler, Čejenská arcidiecéza, Wyoming

Biskup Steven Biegler sa spolu s kardinálom Josephom Tobinom a 10 biskupmi spojil s prohomosexuálnou právnou skupinou a vydali spoločné vyhlásenie k mladým ľuďom, ktorí sa identifikujú ako členovia LGBT komunity so slovami: „Boh je na vašej strane.

Biskup Edward Weisenburger, diecéza v Tucsone, Arizona

Biskup Edward Weisenburger sa pripojil k vyššie spomenutej aktivite kardinála Josepha Tobina a spol.

Biskup Joseph R. Kopacz, diecéza Jackson, Mississippi

Biskup Joseph R. Kopacz sa takisto pripojil k aktivite kardinála Josepha Tobina. Biskup Kopacz vo svojej diecéze trestá kňazov, ktorí vystupujú kriticky voči potratom a LGBT agende.

Kardinál Kevin Farrell, bývalý biskup v Dallase, Texas

Kardinál Kevin Farrell, ktorý bol 30 rokov americkým biskupom, si zaslúži „čestné uznanie“ na tomto zozname. V roku 2016 ho pápež František povolal do Vatikánu, kde sa stal kardinálom. Netají sa svojou podporou LGBT komunity a Jamesa Martina vníma ako vysoko pozitívnu osobu.

Poznať tento zoznam je vlastne dobrá správa. Týmto biskupom sa môžeme vyhnúť a môžeme chrániť naše deti, naše rodiny a našich priateľov pred ich falošným učením. Ale čo je najdôležitejšie, môžeme sa modliť za ich obrátenie. Pamätajte, že títo muži sú veľmi podobní Joeovi Bidenovi. Všetci sú veľmi pravdepodobne milí a sympatickí ľudia, ktorí veria, že konajú dobro.

Homosexualita je vnútorne narušená sexuálna túžba. Rovnako ako pokúšanie o akýkoľvek hriech, aj proti hriechu homosexuality je potrebné bojovať. Pokušenie samo o sebe nie je hriechom, ak však tomuto pokušeniu podľahneme, môže nás to pripraviť o večný život. Homosexualita je rovnako hriechom ako požiadanie manželky blížneho svojho, či smilstvo.

Postoj Cirkvi k homosexuálom je postojom lásky. Cirkev neodsudzuje homosexuálov, odsudzuje hriech homosexuality, rovnako ako odsudzuje všetky ostatné hriechy. Sexuálne správanie osôb rovnakého pohlavia poškodzuje telo, myseľ i dušu. Skutočne milovať svojich blížnych homosexuálov znamená, že im otvorene povieme o ich smrteľnom hriechu, ktorý ich môže pripraviť o večný život. Panna Mária v roku 1917 varovala, že najviac duší ide do pekla za hriechy tela.

Modlime sa teda za biskupov podporujúcich LGBT aktivity i za homosexuálov. Obetujme za nich svoje modlitby, obety a utrpenia, modlime sa za ich obrátenie a za čistotu našich sŕdc, myslí a duší. Modlime sa za ich obrátenie.

© Všetky práva vyhradené. Článok bol prebraný z portálu LifeSiteNews.